середу, 3 жовтня 2012 р.




РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ ДИТИНИ, ЯКА ВІДВІДУВАТИМЕ ДИТЯЧИЙ САДОК.


1. Проконсультуйтеся у психолога з питання адаптації дитини до дошкільної установи.
2. Бажано, щоб початок відвідування дитячого садка не збігався з кризовим віком.
3. Відправляйте до дитячого садка лише здорову дитину.
4. Заздалегідь дізнайтеся у дільничного лікаря, який етап адаптації може бути у дитини і своєчасно дотримайтесь всіх застережних заходів у разі незадовільного прогнозу.
5. Тренуйте від самого народження систему адаптаційних механізмів у дитини, привчайте її до ситуацій, в яких слід змінювати форму поведінки.
6. Заздалегідь дізнайтеся про всі нові моменти в розкладі дня садка і введіть їх у домашній розпорядок дня.
7. Не допускайте обговорення у присутності дитині проблем, які пов’язані з дитячим садком.
8.  Плануйте свій час так, щоб першого місяця відвідування дитячого садка у Вас була можливість не залишати дитину на цілий день.
9. Якомога раніше познайомте дитину з дітьми та вихователями групи, в яку вона незабаром прийде.
10. Учіть дитину вдома всіх необхідних навичок
самообслуговування.
11. Наголошуйте, що Ваша дитина, дорога Вам і ви її любите.


10  порад батькам дошкільника  (ЛИСТ МУДРОГО СИНА БАТЬКАМ)


1. Не розбещуйте мене. Я дуже добре знаю, що мені не треба мати все те, що я прошу. Я лише хочу вас випробувати і спонукати бути батьками.
2. Не будьте непослідовними: це мене збиває і дозволяє завжди, коли тільки можу, виходити сухим з води. Хочу, щоб ви навчилися бути для мене справжніми батьками.
3. Не давайте обіцянок: ви можете бути не в стані їх виконати. Це призведе до зменшення моєї довіри до вас. Задовольняйтеся тим, щоб робити серйозні пропозиції.
4. Не виправляйте мене у присутності інших. Я сприйму це набагато краще, якщо ви поговорите зі мною спокійно віч-на-віч. Без моєї сестри, брата. Тільки ви!
5. Не бурчіть безперестанку: якщо ви це будете робити, я змушений буду захищатися прикидаючись глухим.
6. Не звертайте надто багато уваги на мої маленькі недуги. Я можу навчитися насолоджуватися поганим здоров’ям, якщо це зможе виправити вашу неуважність.
7. Не переймайтесь тим, що ми мало часу проводимо разом. Важливо, як ми його проводимо. Однак якби ви поверталися деколи додому трохи раніше, ви б мене зробили щасливим.
8. Не дозволяйте, щоб мої страхи викликали у вас неспокій, бо ви станете ще більш наляканими. Будьте для мене прикладом мужності. Дайте мені зрозуміти, що мужність – це чеснота.
9. Не забувайте, що я не можу добре рости без великого розуміння і великого заохочення... Але ж я не мушу вам про це говорити, правда?
10. Пам’ятайте, я вчуся більше із прикладів, ніж із зауважень.